Czaprak

Czaprak to niezbędny element zapewniający komfort twojemu koniu podczas jazdy w siodle. Jego inna nazwa to potnik. Wynika ona z tego że czaprak służy przede wszystkim do pochłaniania potu konia w trakcie jazdy. Zapobiega także obtarciom od siodła i popręgu, oraz pełni funkcję ozdobną. O nazewnictwie i szczegółowej budowie decyduje oczywiście producent, ponieważ jest tutaj dosyć duże pole do modyfikacji.

Profile czapraków

W zależności od zastosowania wyróżniamy czapraki ujeżdżeniowe, czapraki wszechstronne, oraz czapraki skokowe i rajdowe. Czaprak wszechstronny jest najpopularniejszym rodzajem ponieważ znajduje on zastosowanie w każdej z tych dyscyplin. Wszystkie te rodzaje odróżniają się od siebie przede wszystkim kształtem i obecnością kieszeni lub sakw. Bardzo często dobiera się je pod siodło o identycznym profilu.

Cena

Cena czapraków różni się w zależności od tego jaki producent go wyprodukował i materiału z jakiego został wykonany. Nasz sklep zwraca szczególną uwagę na jakość szczególną uwagę. Dzięki temu nawet tanie czapraki spełnią pokładanie w nich nadzieje.

Czapraki i ich rozmiary

Czaprak dla konia najczęściej posiada 2 rozmiary, duży który zwykle jest oznaczany jako FULL, oraz mały określany jako PONY. Rozmiar FULL pasuje na wszystkie duże konie, mniej więcej od 145-150 cm wzrostu, a PONY na kucyki. Czasami różnie się to w zależności od tego jaki producent wyprodukował czaprak, ale generalnie wszyscy starają się stać po jednej stronie i pilnować tego systemu. Nasz sklep internetowy posiada w ofercie oczywiście każdy rozmiar, a cena tych mniejszych jest zwykle także niższa.

Kolor i wzór

Jeśli chodzi o kolory czapraków to jest ich naprawdę wiele. Zaczynając od standardowych jak niebieski, czerwony, biały, czarny czy zielony, a kończąc na bardziej wyszukanych jak turkusowy czy karmazynowy. Czapraki mogą mieć praktycznie każdy kolor i wzór, a cena zwykle niema na to wpływu. W naszym sklepie jest ich oczywiście także ogromna ilość, ponieważ każdy producent prezentuje własne podejście do kolorystyki, więc przy zakupie nie trzeba się decydować tylko na czarne czy białe czapraki.