Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Czapsy

Przy kompletowaniu stroju do jazdy konnej jednym z bardzo ważnych elementów są czapsy lub sztylpy. Te akcesoria musimy zakupić gdy decydujemy się na jazdę w sztybletach. Są to buty sięgające tylko za kostkę, więc należy dokupić drugi czapsy które osłonią łydkę, ich cena z reguły jest niższa od wysokich oficerek, nawet w połączeniu z czapsami, więc zakup czapsów do kompletu z sztybletami jest z reguły bardzo dobrą decyzją. Mogą to być oczywiście także sztylpy jeździeckie.

Rodzaje czapsów

W naszym sklepie można znaleźć zarówno czapsy jeździeckie jak i sztylpy do jazdy konnej. Czapsy stworzone są zwykle z kilku płatów materiału który to jest miękki i łatwo dostosowuje się do nogi. Sztylpy natomiast zwykle są sztywniejsze i wykonane zwykle ze skóry. Trudniej je też w związku z tym dobrze dopasować.

Dopasowanie czapsów

Prawidłowo dopasowane czapsy jeździeckie dobrze przylegają do nogi, nie opadają, oraz nie wchodzą na kolano. Pełnią funkcję usztywniacza nogi, oraz osłony przed obtarciami. Zanim więc zamówimy czapsy należy poznać trochę informacji. Potrzebny jest obwód łydki, oraz długość. Dzięki odpowiedniemu zmierzeniu tych wymiarów możemy zakupić odpowiednio dopasowane czapsy do jazdy konnej.

Wykonanie i materiał

Czapsy jeździeckie mogą być zrobione z kilku rodzajów materiału. Wyróżniamy czapsy skórzany, czapsy syntetyczne, oraz czapsy zamszowe. Każdy producent ma z reguły w ofercie te rodzaje czapsów. W związku z tym cena jaką osiągają czapsy jest różna w zależności od tego z jakiego materiału zostały wykonane, oraz jakiej jakości są czapsy. Czapsy skórzane zwykle są droższe, oraz lepiej wykonane niż te syntetyczne. Dzięki użyciu lepszej jakości skóry czapsy i sztylpy są w stanie wytrzymać dłużej, oraz lepiej dopasowywać się do łydki.

Producenci

W naszym sklepie posiadamy czapsy firmy FP Fair Play, Inter Api, oraz York.

Wszystkie te firmy oferują dobrze wykonane czapsy których cena jest atrakcyjna, ponieważ tak jak już pisaliśmy wcześniej nasz sklep zwraca szczególną uwagę przy wyborze produktów do sprzedaży.