EURORIDING

Marka Euroriding została założona już pod koniec lat 60-tych XX wieku przez siedmiu sprzedawców sprzętu jeździeckiego z Niemiec, Holandii i Szwajcarii. Od tego czasu Euroriding stał się jednym z największych producentów siodeł i innego sprzętu jeździeckiego. Na dzień dzisiejszy firma posiada ponad 100 specjalistycznych sklepów w czternastu krajach, a jej siedziba główna mieści się w miejscowości Heede na północy Niemiec. Euroriding zasłynął jako producent siodeł w przystępnej cenie, które swoją jakością nie ustępują najlepszym światowym markom.Ich sztandarowe modele siodeł są nieustannie ulepszane aby zapewnić zarówno koniowi jak i jeźdźcowi komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

siodła euroriding

Jakie siodła posiada w swojej ofercie marka Euroriding?

Marka Euroriding specjalizuje się w siodłach skokowych, ujeżdżeniowych oraz wszechstronnych z czego większą część oferty stanowią siodła ujeżdżeniowe. Euroriding posiada również w swojej ofercie rzadko spotykane, bezterlicowe siodła wykonane z naturalnej skóry i wełny owiec merynosów i pikowanej tkaniny. Siodła Euroriding Ibero oraz podobne siodła dla dużych koni i kuców zapewniają najbliższy możliwy kontakt z koniem a dzięki umieszczonemu z tyłu siodła wałkowi oraz wyjmowanym przednim klockom zapewniają stabilność i równowagę.

Siodła skokowe Euroriding

  • Euroriding Diamond – siodło z głębokim, miękkim siedziskiem wykonane z najlepszej jakości angielskiej skóry. Drewniano-stalowa terlica typu “spring tree” w odpowiedni sposób amortyzuje wstrząsy. Siodło jest wyposażone w duże klocki zarówno przednie jak i tylne. Dzięki panelom ręcznie wypełnianym wełną siodło dobrze dopasowuje się do grzbietu konia.
  • Euroriding Emilio – model Emilio został wyprodukowany we współpracy z marką Prestige. Terlica wykonana jest z nylonu i włókna szklanego dzięki czemu siodło jest lżejsze. Model Emilio dostępny jest z różną głębokością siedziska.
  • Euroriding Achat – model Achat został skonstruowany zgodnie z najnowszą wiedzą z zakresu anatomii konia. Krótsze panele zapewniają koniowi swobodę ruchów w okolicy łopatki, a wyprofilowany kanał odpowiednio chroni kłąb i wrażliwe wyrostki kolczyste.

Siodła ujeżdżeniowe Euroriding

  • Euroriding Titan – opracowany przy współpracy z doświadczonymi dresażystami. Bardzo głębokie siedzisko i anatomicznie ukształtowane klocki kolanowe pomagają w utrzymaniu optymalnej pozycji w siodle. Szeroki kanał i panele wypełnione wysokiej jakości wełną zapewniają odpowiednie ułożenie siodła na grzbiecie konia.
  • Euroriding Amethyst – siodło bardzo atrakcyjne wizualnie ze względu na elementy wykonane z lakierowanej skóry. Siodło wyposażone w stalowo-drewnianą terlicę typu “spring tree” oraz, krótkie panele
  • Euroriding Saphir – klasyczne siodło zapewniające bardzo bliski kontakt z koniem. Głębokie siedzisko i lekko wyściełane poduszki kolanowe

Siodła wszechstronne Euroriding

  • Euroriding Opal – siodło przetestowane w praktyce przez instruktorów jazdy konnej. Zaprojektowane jako idealne siodła do nauki jazdy oraz dla początkujących jeźdźców. Dzięki swojej budowie siodła można łatwo dostosować również do koni o wąskim grzbiecie.
  • Euroriding Topas – popularny model na to, że możliwy jest zakup dobrze wykonanego siodła na lata w stosunkowo niskiej cenie. Do tego modelu często dołączony jest ochraniacz na łęk wykonany z naturalnego, owczego futra.

Jak wytwarzane są siodła Euroriding?

Marka Euroriding podchodzi do produkcji swoich wyrobów skórzanych, w tym siodeł z bardzo dużą dbałością o jakość. Większość siodeł (model Diamant, Roberto, Emilio, Dibowski, Titan i Luxor ) jest produkowanych w Europie w sposób jak najbardziej zrównoważony. Do garbowania skóry, z której wykonane są siodła używa się jedynie nieszkodliwych garbników roślinnych.

Ze względu na rodzaj skóry siodła Euroriding dzielą się na trzy typy:

 

  • British Line – gwarancja najwyższej jakości. Skóra używana do wszystkich produktów z tej linii pochodzi z Europy, jest wyjątkowo miękka i elastyczna i ma wykończenie na wysoki połysk. Tradycyjny proces garbowania roślinnego zapewnia ochronę przed ryzykiem alergicznych reakcji skórnych i jest przyjazny dla środowiska.
  • Euro Club – standardowa, dobra jakość. Skóra używana do wszystkich produktów z tej linii pochodzi z Azji i jest garbowana roślinnie.
  • Natural Line – bardzo wysoka jakości. Skóra używana do wszystkich produktów z tej linii pochodzi z Ameryki, jest garbowana roślinnie i ma satynowe wykończenie.

 

W zależności od modelu siodła terlica wykonana jest z mieszanki nylony i włókna szklanego lub drewna i stalowych elementów. W obydwu przypadkach konstrukcja terlicy jest odpowiednio elastyczna (Spring Tree) aby zapewnić jak najlepsze dopasowanie się do ruchu konia oraz pochłanianie wstrząsów.

Niewątpliwą zaletą terlicy z materiałów syntetycznych jest jednak jej niższa waga oraz możliwość regulacji rozstawienia łęku w o wiele prostszy sposób.

Siodła posiadają również różną długość paneli, dopasowaną do ich przeznaczenia (np. siodła skokowe cechują się krótszymi panelami).

Wypełnienie paneli to naturalna wełna, która bardzo dobrze dopasowywuje się do grzbietu konia chociaż może wymagać okresowego dopełnienia aby siodło zachowało swoje właściwości.

Jaka jest rozmiarówka siodeł Euroriding?

Euroriding posługuje się standardową rozmiarówką gdzie rozmiar siedziska mierzony jest w calach. Dostępne rozmiary siodeł są w przedziale od 16” do 18.5” chociaz niewiele modeli jest dostępnych w pełnej rozmiarówce i łącznie z połówkami cali.

Jeśli chodzi o rozstaw łęku, w siodłach Euroriding jest on podawany lub jako standardowa miara w centymetrach (np 32 czy 34) lub jako tzw. fit (1,2,3,4) . który również określa szerokość rozstawu. Według producenta fit 3 , który odpowiada szerokości od 32 do 34 znajdziemy w siodłach średnio szerokich. Wszystko poniżej (tj. 2 lub 28 do 30) to węższe rozstawy natomiast odpowiednio fit 4 lub wyżej (36 do 40) to bardzo szerokie rozstawy.

Numer seryjny siodeł Euroriding

Numer seryjny siodeł Euroriding można było znaleźć w starszych modelach wytłoczony po wewnętrznej stronie tybinki. Od dłuższego czasu jednak w numerze siodła nie znajdują się już informacje o wieku siodła ani o rozstawie łęku (ze względu na łatwość zmiany rozmiary łęku, w której przypadku informacja w numerze przestawała być prawdziwa).

Wiek siodła znajduje się w dokumencie otrzymywanym jako dowód zakupu siodła.

Siodła Euroriding w naszej ofercie: