Kieffer

Niemiecka marka Kieffer, jeden z najbardziej znanych producentów siodeł premium jest
obecny na rynku już od 1848 r. Najlepszej jakości skóra, wykonanie z najwyższą dbałością o
szczegóły i innowacyjne podejście – to sprawia, że siodła tej pochodzącej z Monachium
firmy używają dziś jeźdźcy na całym świecie.

siodła kieffer

Jakie siodła posiada w swojej ofercie marka Kieffer?

Większa część oferty siodeł Kieffer to modele skokowe, ujeżdżeniowe i wszechstronne. Asortyment produktów zawiera jednak również siodła rajdowe (Kieffer’s Trail i Treck Vario), siodła trekkingowe (Kieffer Distance i Kieffer Gourbi)siodła polo (Kieffer’s Polo Edition) czy siodła przeznaczone do szkolenia młodych koni (Kieffer Innovation).

Siodła skokowe Kieffer

Marka Kieffer oferuje wiele modeli siodeł skokowych. Dzięki temu każdy jeździec będzie w stanie dobrać odpowiednie siodło zarówno do swojej postury jak i stopnia zaawansowania.

Najpopularniejsze modele to:

Kieffer Arezzo – dzięki miękkiemu, wyściełanemu pianką lub wełną siedzisku siodło to zapewnia maksimum komfortu podczas jazdy. Zapinane na rzep klocki kolanowe umieszczone pod tybinką, dzięki możliwości regulacji zapewniają doskonałe przyleganie kolan podczas skoku. Siodło wyposażone w krótkie przystuły i ozdobione
eleganckim przeszyciem w kontrastującym kolorze

Kieffer Brussels – sportowy lecz zarazem elegancki design. Model Brussels można łatwo dostosować do indywidualnych wymagań każdego jeźdźca dzięki płaskiemu siedzisku i regulowanym zarówno przednim jak i tylnym klockom. Tybinki wykonane z podwójnej skóry bydlęcej zapewniają dodatkową przyczepność

Kieffer Koof – dostępne w dwóch wariantach Koof AT oraz Koof FL gdzie główną różnicą jest głębokość siedziska. Siodło zaprojektowane przy współpracy ze światowej sławy skoczkiem Norbertem Koof’em. Dzięki odpinanym klockom model Koof FL jest łatwy do dopasowania natomiast duże klocki przednie i tylne w modelu AT zapewniają maksimum oparcia podczas skoku

Kieffer Jump Vario – wzorowany na modelu Koof AT. W przeciwieństwie do poprzednika, gdzie pozycja kolan jest zdefiniowana przez nieruchome klocki model Jump Vario daje możliwość dopasowania do indywidualnych wymagań jeźdźca.

Pozostałe modele siodeł skokowych Kieffer to m.in : Kieffer Jana, Kieffer Liverpool, Kieffer Dublin czy Kieffer Ludger Berbaum

Siodła ujeżdżeniowe Kieffer

Siodła ujeżdżeniowe Kieffer wykonane są z najwyższą dbałością o szczegóły. Ich
innowacyjna budowa ma na celu zapewnić jak największy komfort zarówno jeźdźcowi jak i wierzchowcowi. Do najpopularniejszych modeli możemy zaliczyć:

Kieffer Lexington – idealny wybór dla ambitnego jeźdźca ujeżdżeniowego.
Odpinane klocki kolanowe umożliwiają łatwą i szybką regulację. Dzięki stosunkowo płaskim poduszkom jest to idealne siodło dla koni o mocno rozwiniętej linii grzbietu lub po prostu szerszym grzbiecie. Model Lexington sprawdzi się idealnie w ujeżdżeniu jak i również w Work Equitation

Kieffer Ascona – siodło dostępne w dwóch wersjach: Kieffer Ascona i Kieffer Ascona II. Umożliwienie wyboru użytych poduszek zapewnia idealne dopasowanie do grzbietu konia. Głębokie siedzisko w połączeniu z anatomicznie ukształtowanymi klockami kolanowymi zapewnia bliski kontakt z koniem jednocześnie umożliwiając szeroki zakres ruchów i precyzyjne stosowanie pomocy

Kieffer Action – jeden z wielkich klasyków w ofercie siodeł ujeżdżeniowych marki Kieffer. Przyjazny dla grzbietu konia nawet podczas wykonywania najbardziej skomplikowanych figur.

Kieffer Ulla Salzgeber – najwyższej klasy siodło dla wymagających jeźdźców opracowane przy współpracy wielokrotnej medalistki olimpijskiej w dyscyplinie ujeżdżenia Ulli Salzgeber. Model wyposażony w rozwiązania sprawdzone w konkursach na najwyższym światowym poziomie.

Inne modele siodeł ujeżdżeniowych Kieffer to m.in: Kieffer Anna, Kieffer Bavaria, Kieffer Brugge, Kieffer Champion, Kieffer Europe CT Comfort, Kieffer Florence, Kieffer Innovation, Kieffer Goteborg, Kieffer Lech Profi, Kieffer Lusitano, Kieffer Malmoe, Kieffer Paris, Kieffer Passage, Kieffer Piet, Kieffer Rotterdam czy Kieffer Salzburg.

W swojej ofercie marka Kieffer posiada również siodła przeznaczone dla kucy takie jak
Kieffer Young Profi M oraz Kieffer Young Profi L

Siodła wszechstronne Kieffer

Marka Kieffer ma w swojej ofercie również siodła wszechstronne. Modele, które już od wielu lat biją rekordy popularności to:

Kieffer Aachen – uniwersalne siodło, które sprawdzi się zarówno do jazdy w terenie czy też na ujeżdżalni. Idealny wybór dla jeźdźców rozpoczynających swoją przygodę z dreseżem i szukających siodła, które pomoże im w wypracowaniu stabilnego dosiadu.

Kieffer Garmish – model stworzony dla ambitnych jeźdźców rekreacyjnych. Dzięki dopinanym tylnym klockom, Kieffer Garmish w mgnieniu oka można zmienić w siodło skokowe. Siodło dostępne również w wersji Garmish Evolution w łapiącej za oko kolorystyce.

Warto również zwrócić uwagę na takie modele jak Kieffer Bamberg, Kieffer Bern czy Kieffer Zurich

Siodła Kieffer Essentials

Od niedawna marka Kieffer oferuje również linię siodeł Kieffer Essentials. Wszystkie modele z tej serii posiadają wymienny przedni łęk, który można zamienić w łatwy i szybki sposób idostosować do budowy naszego wierzchowca. Marka oferuje 5 rozmiarów łęków: narrow (N), medium (M), medium – wide (MW), wide (W), extra wide (XW). Linię Essentials tworzą aktualnie cztery modele: Essentials Arena, Essentials Rosette (siodła ujeżdżeniowe), Essentials Eventer (siodło wszechstronne) oraz Essentials Parcours (siodło skokowe) Z czego wykonane są siodła Kieffer

Z czego wykonane są siodła Kieffer?

Większość siodeł marki Kieffer wykonana jest ze skóry bydlęcej pochodzącej głównie z Włoch i Niemiec. Skóra jest materiałem naturalnym i oddychającym co wpływa pozytywnie zarówno na konia jak i na jeźdźca. Skórzane siodła są odporne na przecieranie i wytrzymałe. Skóra użyta do produkcji siodeł Kieffer jest garbowana roślinnie. Oznacza to, że tylko naturalne i co za tym idzie nieszkodliwe dla środowiska środki garbujące mogą być używane do nadania skórą trwałości i elastyczności. Niektóre siodła (lub ich elementy) wykonane są z syntetycznego materiału SECU®.
Głównym powodem jego sukcesu jest wyjątkowa wytrzymałość i trwałość. Co więcej, to włókno jest wodoodporne i oddychające – idealne do codziennego użytku. Produkty Kieffer SECU® nie wymagają szczególnej konserwacji. Wystarczy czyścić je wilgotną szmatką. Jednym z modeli wykonanych z tego materiału jest siodło ujeżdżeniowe Kieffer Genf. Do wykonania okuć i klamr Kieffer stosuje w 100% stal nierdzewną w kolorze chromu lub mosiądzu. Materiał użyty do produkcji terlic to z kolei specjalne tworzywo sztuczne wzmocnionego włóknem szklanym. Dzięki temu siodła Kieffer są niezwykle wytrzymałe.

Jaka jest rozmiarówka siodeł Kieffer?

Marka Kieffer oferuje siodła w trzech rozmiarach – 0,1,2
W porównaniu z rozmiarówką podawaną w calach wygląda to w następujący sposób:
0 = 16”
1= 17”
2=18”
Rozmiar siodła wytłoczony jest po wewnętrznej stronie tybinki.
Oprócz wyboru rozmiaru warto zwrócić uwagę na elementy z którego zbudowane jest siodło aby jak najlepiej dopasować je do budowy naszego wierzchowca i naszego stylu jazdy. Marka Kieffer oferuje dwa rodzaje terlic – standardową (Exclusive) oraz model wersje “100” dla koni o prostej, mocno umięśnionej linii grzbietu. Należy również przyjrzeć się wersji paneli (poduszek) użytych w siodle od których zależy w głównej mierze jak rozkładać będzie się nacisk siodłą na koński grzbiet. Do wyboru mamy opcje Standard, Drop Panel (DP), Passage lub Short Panel. Więcej informacji na temat dopasowania siodeł znajdziesz na stronie producenta. Jeśli chodzi o dopasowanie do stylu jazdy najważniejsze elementy to głębokość siedziska
oraz wielkość i rozmieszczenie klocków przednich i tylnych.

Zastanawiasz się jaki rozmiar siodła powinieneś wybrać? Sprawdź nasz artykuł o dopasowywaniu siodeł!

Jak dopasować siodło?

Gdzie znajdę numer seryjny siodła Kieffer?

Na koniec warto dodać też, że każde siodło Kieffer posiada swój własny, unikalny numer
seryjny składający się z ciągu cyfr i liter. Znajdziemy go w tym samym miejscu co rozmiar –
po wewnętrznej stronie tybinki.